Wysokiej jakości betonowe pokrycia dachowe, wydajne kominy i systemy wentylacyjne wykonane z najlepszych materiałów dla domów jednorodzinnych i apartamentowych, a wszystko to przetestowane w subarktycznych warunkach. To oferta duńskiego koncernu rodzinnego na rynek europejski.

” Nasz klient płaci tylko za to, czego potrzebuje. Nasze doświadczenie nie polega na zajmowaniu się akcesoriami i elementami dekoracyjnymi, które ludzie zwykle rozwiązuje na swój sposób, i nie uwzględnianiu ich w cenach ”. Podkreślił w ten sposób jedną z ważnych zalet Grupy IBF, a mianowicie bardzo opłacalny zakup produktów reprezentujących awangardę technologiczną.

Duńska grupa rodzinna IBF utrzymuje wysoką kondycję ekonomiczną i zainteresowanie klientów nawet w czasie kryzysu. Świadczy o tym planowana budowa nowych zakładów produkcyjnych w Polsce. Wiąże się to z szybkim i przedsiębiorczym podejmowaniem decyzji na najwyższym szczeblu, co umożliwia kierowanie zysków na rezerwy i dalszy rozwój. W przeciwieństwie do przerośniętych korporacji, które podsycają kryzys chęcią wykorzystania zarobionych pieniędzy przez swoich niedojrzałych lub nieświadomych akcjonariuszy dla siebie, krewnych i spekulacji.

Pokrycia dachowe z betonu IBF

Płyty betonowe IBF są dostępne w kolorze ceglastym, czerwonym, brązowym, antracytowym i czarnym i są zabezpieczone podwójną powłoką specjalnej farby akrylowej, która zapobiega wnikaniu wapnia oraz zarastaniu mchem i porostami. Wysokiej jakości beton jest w całości pomalowany.

Technologia produkcji oparta jest na walcowaniu i wibracyjnym tłoczeniu betonu w formach aluminiowych w pełni zautomatyzowanym procesie produkcyjnym przy stałej kontroli jakości.

pokrycia dachowe
pokrycia dachowe

Płyty IBF mają podwójną podłużną zakładkę, grzbiet uszczelniający w poprzek i zaokrągloną krawędź dolną. Produkowane są w dwóch typach – Double S i Double Roman . Zalecane nachylenie połaci dachu jest od 15° wyższe. Oba typy są dostarczane jako kompletny system. Należą do nich worki wentylacyjne, worki dzielone, worki podestowe, worki końcowe (lewe i prawe), kalenice (podstawowy, końcowy, zaokrąglony, rozdzielający) oraz szeroka gama akcesoriów niebetonowych: elementy wentylacyjne z akcesoriami, różne elementy mocujące, worki przeźroczyste ( jako świetlik), worki przebicia anteny, szyberdach, uchwyt i kratka na bałwanka, folie paroprzepuszczalne hydroizolacyjne itp.

Pokrycia betonowe dla wszystkich rodzajów dachów

Tradycyjne wentylowane dachy skośne

W Polsce, ze względu na tradycję, najczęściej konstruuje się tzw. dachy dwupowłokowe, w których izolację z wełny mineralnej umieszcza się pomiędzy krokwiami, a szczelinę wentylacyjną pod pokryciem tworzy się pomiędzy pokryciem a ubezpieczeniem paroprzepuszczalnym hydroizolacja. Oczywiście dachówki betonowe IBF nadają się do tego rozwiązania tak samo, jak inne sprawdzone dachówki betonowe i opalane.

Dachy wentylowane i niewentylowane z izolacją krokwi

W opisanym powyżej przykładzie wykonania tzw. paroizolacja, czyli warstwa, która stawia wysoki opór na przenikanie pary wodnej, umieszczona jest tuż za widoczną płytą po wewnętrznej stronie. Rozwiązuje to ewentualną kondensację pary wodnej przedostającej się z wnętrza w warstwie mineralnej izolacji termicznej. Prowadziłoby to do utraty jego właściwości izolacyjnych lub innych awarii. Jednak praktyka szybko pokazała, że ​​nie można zapewnić idealnej szczelności.

Dlatego też dachy izolowane zaczynają być promowane w Polsce, gdzie na krokwiach stosuje się izolację termiczną, a zamiast wełny przepuszczającej powietrze stosuje się nienasiąkliwe i paroszczelne izolacje na bazie styropianu lub pianki PUR. Rozwiązania te są zazwyczaj prostsze i szybsze, eliminowana jest paroszczelna i zabezpieczająca folia hydroizolacyjna, wyższy stopień pewności poprawnej funkcjonalności, a w końcu cena gotowego dachu bywa korzystniejsza.

Dużą, ale nieoczywistą zaletą pokryć dachowych IBF jest to, że producent IBF udziela na nie wszelkich gwarancji jakości, nawet jeśli są one stosowane na dachach wentylowanych i niewentylowanych z krokwiowymi panelami izolacyjnymi sprawdzonych marek, takich jak Thermodach, Isotec, Linitherm i inne . Budowniczy i inwestor mają więc większy wybór z workami IBF.

Systemy kominowe IBF

Są to niewątpliwie niezwykłe produkty, o których pokrótce przypomnimy. Kominy IBF CLASSIC i IBF UNIVERSAL to najwyższej jakości technicznie kompozytowe systemy kominowe z wkładem ceramicznym HART, izolacją mineralną i osłonami z keramzytu. Przeznaczone są do kotłów i źródeł ciepła na paliwa stałe, w tym drewno, brykiety, pelety i węgiel, a także do urządzeń gazowych pracujących w trybie kondensacyjnym i konwencjonalnym. Oczywiście doprowadzenie powietrza do spalania przez korpus komina jest sprawą oczywistą.

Zróżnicowany wybór elementów podstawowych i dodatkowych pozwoli spełnić niemal wszystkie wymagania. Komin można rozwiązać razem z wentylacją grawitacyjną IBF AIRVENT w jednym korpusie. Kominy i wentylacja IBF są o około 1/3 tańsze niż inne porównywalne produkty, ale nie zawierają rozwiązania wizualnego.

Oceń: