Wszyscy wiemy, czym jest strych. W niektórych mieszkaniach są niezamieszkane i zupełnie nieużytkowane, w innych stają się magazynem, a na innych strychach są doskonałe miejsca do odpoczynku, place zabaw dla dzieci, kąciki czytelnicze, gabinety i inne pomieszczenia mieszkalne, którym wydaje się brakować miejsca. jest po prostu . W każdym razie bardzo ważne jest zadbanie o wysokiej jakości izolację poddasza: zarówno części dachowej, jak i ścian oraz podłogi.

To prawda, że ​​nie jest łatwo wybrać materiały izolacyjne, których na dzisiejszym rynku nie brakuje. U szczytu popularności, długo panującą wełnę szklaną i kamienną wieńczą nowoczesne pianki termiczne o doskonałych właściwościach i gwarantujące godną pozazdroszczenia szczelność. Ta pianka natryskowa zaspokoi potrzeby nawet najbardziej wymagających i będzie najlepszą opcją, jeśli liczy się długotrwała izolacja poddasza. – Ocieplanie pianka PUR

Po co ocieplać strych?

Nawet jeśli ta przestrzeń w ogóle nie jest wykorzystywana, nadal należy zadbać o jej izolację, ponieważ ciepłe powietrze w pomieszczeniu unosi się i duża część ciepła z domu wyjdzie na zewnątrz przez niewłaściwie ocieplone poddasze. Cóż, jeśli na poddaszu znajdują się pomieszczenia mieszkalne, jak wspomnieliśmy, to rozumie się, że izolacja jest bardzo ważna ze względu na koszt ogrzewania oraz wysokiej jakości i komfortowy mikroklimat, ocieplanie poddasza pianą PUR.

Osobliwości ocieplenia poddasza pianką poliuretanową

  • Jeśli przestrzeń na poddaszu nie jest wykorzystywana, bardziej popularna jest izolacja podłogi między górną podłogą mieszkalną a poddaszem. A jeśli strych jest zamieszkany, to bardzo ważne jest, aby docieplić jego dach, ściany i podłogę – zarówno ze względu na izolację termiczną, jak i izolację akustyczną, co daje większy komfort wszystkim mieszkańcom domu. To pianka poliuretanowa doskonale izoluje ciepło i dźwięk.
  • Podczas ocieplania dachu poddasza najczęściej natryskiwana jest pianka termiczna od wewnątrz. Możesz ocieplać ściany zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Izolacja z zewnątrz pozwoli zaoszczędzić miejsce w pomieszczeniach.
  • Ocieplenie poddasza dostępne jest zarówno z pianką otwartą jak i zamkniętą – wszystko zależy od Twoich potrzeb. Pianka otwartokomórkowa jest bardzo lekka i elastyczna, oddycha, izoluje ciepło i nie tworzy dużych obciążeń. Jeśli wybierzesz tę opcję, zastosuj od wewnątrz folię paroizolacyjną. Pianki poliuretanowe z zamkniętymi porami są niesamowicie mocne i stabilne, nawet kilkukrotnie wzmacniają konstrukcje budynku! Ten rodzaj pianki również dobrze oddycha, jest odporny na zgniatanie, wodę i ogień. Użycie tej pianki do izolacji nie będzie wymagało folii paroizolacyjnej.

Dlaczego piankowa izolacja poddasza jest dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem?

  • Pianka natryskowa pokryje ściany i dach poddasza pojedynczą warstwą. A to oznacza, że ​​nie będzie kolizji i połączeń, których nie unikniesz izolując zwykłą wełnę szklaną lub kamienną. Dzięki temu pianka gwarantuje maksymalną szczelność.
  • Pianka poliuretanowa ma bardzo dobry współczynnik przewodności cieplnej, ale gwarantuje również izolację akustyczną.
  • Jeśli zainstalujesz piankę zamkniętokomórkową, nie będziesz musiał martwić się o dodatkową izolację parową, ponieważ ta pianka nie jest wrażliwa na wilgoć – ocieplanie fundamentów pianą PUR
  • Proces ocieplania pianką termiczną jest bardzo szybki – nie jest wymagane przygotowanie podłoża, pianka jest natryskiwana specjalnym sprzętem, bardzo szybko twardnieje, dzięki czemu można szybko zamontować wykończenie.
  • Pianka poliuretanowa jest odporna na wilgoć, ogień, pleśń i gryzonie.
ocieplanie i izolacja pianą PUR
ocieplanie i izolacja pianą PUR

Ile kosztuje izolacja poddasza poliuretanem?

Kryterium ceny jest oczywiście istotne dla wielu. Ta ostatnia jest jednak obliczana indywidualnie dla każdego przypadku, ponieważ zależy od obszaru, który ma zostać zaizolowany, ilości zużytej pianki oraz rodzaju pianki. Na przykład pianka z porami otwartymi kosztuje około 250 zł za m3, a pory zamknięte około 700 zł za m3. Nie oznacza to jednak, że za izolację pianką typu otwartego zapłacisz znacznie mniej w efekcie końcowym, ponieważ potrzebna jest mniejsza warstwa pianki typu zamkniętego, więc potrzeba mniej materiału. Jeśli więc interesuje Cię dokładna cena, skontaktuj się z nami.

Oceń: