Dziś ludzie rozumieją, że pompa ciepła to jedna z najbardziej wydajnych i przyjaznych środowisku technologii w dziedzinie energii odnawialnej. Zgromadzona energia słoneczna jest wykorzystywana zarówno w dzień, jak i w nocy, niezależnie od pory roku. Nie mniej ważnymi kryteriami wyboru pompy ciepła są poczucie komfortu i jakości życia. Nowoczesna pompa ciepła bardzo efektywnie grzeje, przygotowuje ciepłą wodę i schładza latem.

W tym roku producent pomp ciepła wprowadził nową serię pomp ciepła grunt/woda. Marka , zwłaszcza ze względu na korzyści ekologiczne i ekonomiczne, od dawna jest synonimem niezawodnej i trwałej technologii „made in Poland”, na której zawsze można polegać. Nową generację gruntu/wody do pomp ciepła kupuje nie tylko dzięki wysokiej sprawności, COP powyżej 5,00, bardzo cichej pracy, wygodnemu sterowaniu przez internet, ale także eleganckim wyglądem.

Szeroka gama produktów w nowej serii pomp ciepła pozwala wybrać najbardziej odpowiednią pompę ciepła do każdej sytuacji, na przykład wersje grunt/woda pomp ciepła z serii o zmiennej wydajności. Te pompy ciepła są idealnie dostosowane do zmieniających się potrzeb, zapewniają wymaganą rezerwę mocy w momencie, gdy jest to potrzebne, i mają szczególnie wysoką sprawność (sprawność sezonowa SCOP). Układy o zmiennej mocy dostosowują produkcję ciepła do aktualnego zapotrzebowania na ciepło budynku. Szczególnie w okresie przejściowym zapotrzebowanie budynku na ciepło jest znacznie mniejsze niż wydajność pompy ciepła.

W przypadku uruchomienia pompy ciepła o zmiennej wydajności do wytwarzania ciepła, niezależnie od rzeczywistego zapotrzebowania budynku na ciepło, pompa ciepła pracuje bez wyłączania, ale z dostosowaną wydajnością (sprężarki, wentylatory i pompy obiegowe). Oznacza to, że pompa ciepła nie włącza się/wyłącza jak zwykła pompa ciepła, ale dostarcza nawet ciepło dostosowane do zapotrzebowania. W rezultacie roczna wydajność poprawia się. Urządzenia inwerterowe charakteryzują się bardzo niskim prądem rozruchowym, dzięki czemu mogą być stosowane nawet w obszarach, w których dostawca energii elektrycznej nie jest w stanie zapewnić dużych rezerw mocy lub sieć energetyczna jest wrażliwa na nagłe zmiany poboru prądu.

Sterownik można teraz obsługiwać bezpośrednio na pompie ciepła lub zainstalować w dowolnym miejscu w domu. Rejestrując pompę ciepła innotec na serwerze web, wszystkie funkcje można łatwo kontrolować za pomocą komputera. To ważny element komfortu w poprawie jakości życia. Nie jest wymagane żadne dodatkowe oprogramowanie ani oprogramowanie elektroniczne. Wszystkich ustawień pompy ciepła można dokonać online.

Instalując system ogrzewania geotermalnego należy mieć na uwadze, że jego wysoką sprawność uzyskuje się poprzez zasilenie systemu grzewczego możliwie najniższą temperaturą.

Dzięki matom kapilarnym temperatura dostarczana przez pompę ciepła jest utrzymywana na jak najniższym poziomie, zapewniając jednocześnie wysoką sprawność roczną (COP) pompy ciepła. Maty kapilarne zintegrowane z płaszczyznami otaczającymi pomieszczenie (sufit, podłoga, ściany) są bardzo blisko powierzchni i dzięki temu zapewniają bardzo wygodny, naturalny transfer ciepła i chłodu w pomieszczeniu bez hałasu i ssania. Trwają tak długo, jak budynek i nie wymagają konserwacji.

Wybierając system grzewczy do swojego domu, decydujemy również, jakie koszty ogrzewania czekają nas w nadchodzących dziesięcioleciach. Innym sposobem na ograniczenie strat ciepła jest domowy system wentylacji rekuperacyjnej. Im cieplejszy i bardziej szczelny dom, tym większe straty podczas wentylacji. Aby mieć świeże powietrze w domu, otwieramy okna i wypuszczamy ciepło. Rekuperacja, wietrząc pomieszczenie, odzyskuje ciepło. Dzięki wysokosprawnemu rekuperatorowi (urządzenie posiada certyfikat Instytutu Domów Pasywnych) można odzyskać do 95 procent ciepła.

Oszczędza to nie tylko koszty eksploatacji, ale także chroni dom przed pleśnią, okna przed rosą, a dom jest wypełniony świeżym powietrzem.